Закрити
Ukrainian

User Page

MY LOOKS

Hangi Kozmetikleri Birbirine Karıştırabilirsin?

Hangi Kozmetikleri Birbirine Karıştırabilirsin?


Evden çıkmadan nasıl yeni bir BB krem, kaş jeli, allığı ya da farklı bir tonda ruj yaratırsın? Çok kolay! Evde var olan ürünleri karıştırıp eğlenceli bir deney yapabilirsiniz!

Dudak Balmı + kahverengi göz farı = Kaş Jeli

Bu iki ürünü karıştırıp kaş jeli yaratmak mümkün. Sadece kahverengi tonlu farın kaşınızla aynı tonda olmasına dikkat edin.

Fondöten + Gündüz Kremi = BB Krem

BB kremin olmadığı zamanlarda, fondötenin ciltte daha iyi durması için pek çok profesyonel makyaj sanatçıları bu ürünleri birbirine karıştırıyorlardı.

Fondöten + Ruj = Allık

Çoğu kişi bilir ki ruj allık olarak da kullanabilir. Ama fondötenle karıştırılmış ruj yüze çok daha iyi uygulanır, doğal ve lekesiz. Daha az ya da daha fazla ruj ekleyip renk yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Göz Farı + Dudak Balmı = Ruj


Çok güzel bir dudak tinti elde kolayca edebilirsiniz! İstediğiniz renkte parlak pigmentli bir far dudak balmıyla iyi bir arkadaş olurlar. Bu yaptığınız ruj, dudağınızda uzun zaman kalır. Dudak balmı da bakım fonksyonu sağlar.


2 вересня 2021 р. 17:02
Yaz Makyajı. Neler gerekir?
Yaz Makyajı. Neler gerekir?        Sıcak yaz günlerinde yüksek ısıdan dolayı güzel makyajınız dondurma gibi eriyip gitmesin diye bazı ipucu - hatırlamalar getirelim.      Yazın makyajınızı yaparken kalın katman olarak sadece tek bir ürünü uygulabilirsiniz. O da güneş kremi. Diğer ürünler minimum olmalı.      Güneşte akmasından korkmadan kapatıcı kullanabilirsiniz. Koyu halkalar, kırmızılık ve diğer ten kusurlarını kolayca gizler. Kapatıcıyı fırçayla değil parmakla dağıtıp kalıcılığı da uzatabilirsiniz.      Yaz makyajı için hafif kıvamlı renkli nemlendirici kremi deneyin. Hem yüz tonunu eşitler, hem maske gibi durmaz.        Suya dayanıklı renkli maskara yazın göz makyajı için en ideal seçimi olur.      Dudak, yanak ve göz için tint kullanmak pek avantajlı. Çünkü bu evrensel askerler çok işe yararlar: ayrı ayrı ruj, allık ve far yerine sadece tek bir ürün. Kalıcılık da çok iyi. Makyajın renk dengesi muhteşem olur. Tek ürün olduğu için çantada taşıması kolay ve fiyat avantajı da var.
25 червня 2021 р. 17:38
Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

D vitamini alayım diye, saatlerce doğrudan güneşe maruz kalmak sadece tenin erken yaşlanmasına neden olmaz, güneş yanığı hatta kanser olma riskini bile arttırır.

Güneşten faydalı D vitamini almak için her gün güneş altında sadece birkaç dakika geçirmeniz yeterli. Zararlı ultraviyole ışınlarına karşı tenimizi gerçekten tüm mevsimler boyunca korumamız gerekli. Ve doğru güneş kremi seçimi hakkında bilgi almak da son derece önemlidir.

Güneş kremi satın alırken mutlaka SPF oranınaönem verin.En iyi korunma için uzmanlar, en az SPF 15faktörü bir kremi 2 mg / cm² uygulamayıtavsiye ediyorlar. Günlük kullanım için aslında 15 – 30 SPF faktörü yeterlidir.Çok hassas ciltlerde SPF 50 ya da üstü gerekebilir.

Kremin içinde güvenilirbir güneş koruyucu filtre olmalı. Tinosorb S, Tinosorb M gibi…

Geniş spektrumlu güneş kremi seçin. Bu ürünler daha kapsamlı bariyeri  oluşturarak, hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı cildimizi korurlar.

Güneş kremi cilt tipine ve ten rengine göre seçilir. Kuru cilt tipi olanlar için daha yoğun kıvamlı ürünler tercih edilir, yağlı ve akneli ciltler ise daha sıvı kıvamlı, yağsız ürünler kullanabilir. Açık tenliler daha yüksek koruma faktörü içeren ürünler tercih etmelidir. En İyi  ve teninize en uygun güneş kremi önerilerini MYELECTA’dan alabilirsiniz


3 червня 2021 р. 16:30
İdeal Bir Cilt: 5 Kural

İdeal Bir Cilt: 5 Kural

Yapacağın her türlü makyaj, sağlıklı ve bakımlı bir cilt üzerinde çok daha etkileyici görünür. O yüzden her zaman akılda tutulacak bazı önemli cilt bakım kuralları var:

1. Her gün 2 litreye kadar su iç.Su, vücudumuzu temizler, toksinleri atar, teni içeriden nemlendirir.

2. Sabah ve Akşam Yüzünü Temizle. Tenini sabah ve akşam temizleme sütü ve losyonlar kullanarak temizle. Yüzünü mümkünse musluk suyuyla yıkama. Yüksek klor içeriği nedeniyle cildin kuruluğuna ve erken yaşlanmasına sebep olur. Yüzünü temizlemek için jel ya da köpük kullanıyorsan eğer içme suyuyla yüzünü yıkadıktan sonra ek olarak durula.

3. Tenini Kağıt Havluyla Kurula. Yüzünü yıkadıktan sonra suyun ten üzerinde kendi kendine kurumasına izin verme. Ten kuruluğa neden olur. Ayrıca her zaman kağıt havluyla yüzünü nazikçe kurula. Tek kullanımlık ürün daha hijyenik olur.

4. Güneş, Sigara ve Alkol - Cildin Dostları Değiller. Uzun zaman korumasız güneşte kalmak, sigara ve alkol kullanımı teninini sussuz bırakır ve soluk görünümünü verir.

5. Şeker Ve Atıştırmalıklar Yerine Sağlıklı Beslen. Yediklerine dikkat et. Fazla yağlı, tuzlu ve şekerli abur cuburlardan uzak dur. Sebze ve meyve ye. Güzel ve sağlıklı görünümü için tenin sana teşekür edecek.


27 травня 2021 р. 16:54
Anneler Gününe Hazırlık.

Anneler Gününe Hazırlık Ya Da Olgun Ten İçin Makyaj Önerileri.

İlerleyen yaş tendeki değişimlerle beraber farklı makyaj uygulamaları gerektirir. Olgun ten için makyajın amacı yüzü daha genç ve taze göstermektir.

Çok parlak renk yerine doğal tonları tercın edin. Göz makyajında mesela siyah değil  koyu – kahverengi ya da gri kalemi / far kullanın. Likit eyeliner yerine göz kalemi tercih edin. Onu farla beraber dağıtarak güzel gölgeleme yaratabilirsiniz. Dudaklar için sade tonlardan ( şeftali, gül kurusu vb) bir ruj seçin. Ten makyajında kontür ürünleriyle yüz şekillerini belirginleştirin (çene kemiği, üst göz kapağı). Hafif ve ten rengine uygun bir fondöteni seçin. Kremsi yapısında şeftali ya da mercan tonlarından bir allıkla görünümünüzü tamamlayın.


8 травня 2021 р. 18:21
Maske Kullandıktan Sonra Yüz Bakımı

Maske kullandıktan sonra yüz bakımı

Pandemi döneminde, koruyucu maske kullanımıyla birlikte yüzümüze özel bakım yapılması gerek. İlk önce bu ihtiyacı bütün gün maskeyi takanlar hissetmiş olabilirler. Sağlıklı ten bile, koruyucu maskenin altında uzun süre kalınca rahatsız hissetmeye başlar. Ten sürtünme ve sıkmanın dışında maskenin altında sürekli ılık ve nemli hava olunca bakteriler ve mantarlar oluşmaya başlayabilirler. Aknenin alevlenmesine sebep olabilirler. Ama korkacak bir şey yok, çünkü doğru cilt bakımıyla tüm bu sorunları çözebilirsin.

Maske takmadan en az 30 dakika önce yüz kremi uygulaman gerek: Yağlı ten için nemlendirici, kuru ten için besleyici özelliklerine sahip. Bu krem vitamin A ve E içerebilir, aloe ve nergis bitkilerinin özü, onlar cildine sakinleştirici etki sağlarlar. Maskeden tahriş olmuş tenine antibakteryel, yenileyici bir jel yada krem uygula. Pantenol, bakır ionları, gümüş, çinko oksidi olan formüllü ürünler cildine çok yararlı olurlar.

Ve tabii ki bugünlerde cilt bakım rutininin olmazsa olmazı nemlendirici bakım maskeleri, haftada 2-3 kez uygulamak için mutlaka zaman bul.

 


13 грудня 2020 р. 20:34
Tene faydalı makyaj. Mümkün mü?

Tene faydalı makyaj. Mümkün mü?

Eskiden bir düşünce vardı: Teniniz için en faydalısı - makyajı hiç yapmamak. Ama bugünlerde çok şey değişti, ürünler ve formüller geliştirildi. Ve yeni makyaj ürünleri, özel cilt bakım ürünleri ile yarışabilirler.
Kendiniz makyajdan maksimum fayda sağlamak istersiniz eğer besleme, nemlendirme özelliklere sahip olan kozmetik ürünleri tercih edin. Termal suyu ve mineral pigmentleri içeren bir BB-krem, mesela teninizi nemlendirir ve sakinleştirir. Hassas bir cildin bir numaralı tercihi olmalı.

Göz çevresi kapatıcısı papatya özü ve besleyici yağlar içerir ise hassas göz bölgesine kapatıcılık dışında yoğun bir bakım da sağlayabilir.

Maskara da makyajın olmaksa olmazı zaten. Onu da en sık kullandığımız için bakım formüllü olanı seçmekte fayda var. Kutusundaki içeriğine dikkat edin. Keratin, pantenol, vitamin E içerirse eğer, kirpikleriniz her zaman uzun, sağlıklı ve güçlü olacaklar.

Dudaklara sıra gelince, jojoba, kayısı yağları içeren ürünler seçilebilir. Dudaklara besleyici bakım ve yenilik sağlarlar. CC-kremi duydunuz galiba, ya CC-ruj? Böyle bir ürün dudaklarınıza sadece güzel bir renk değil yoğun bir nemlendirme de yapar. 


11 листопада 2020 р. 17:12
Likit, Kremsi, Jel Veya Toz Aydınlatıcı. Hangisi Daha İyi?

Likit, kremsi, jel veya toz aydınlatıcı. Hangisi daha iyi?

Aydınlatıcılar eskiden, ışıltılı ve genç görünen ten makyajı yaratmak isteyen profesyonel makyaj sanatçılarının gizli kahramanı olarak çantalarında yer alırdı. Şimdi ise herkesin kullanımına uygun, çeşitli renk seçeneğiyle, aydınlatıcılar toz, kremsi, jel ve likit yapıda olurlar. Peki hangisi en iyi o zaman?

Toz aydınlatıcılar çok yoğundur ve azar azar dikkatli uygulamak gereklidir. Yoksa yüzün tek noktasına çok fazla parıltı gelebilir. Ve makyaj çok abartı durur. O yüzden uygulamada biraz da pratik gerekir. Toz aydınlatıcılar genellikle gece makyajı için kullanılırlar.

Kremsiler ise daha yumuşak ve doğal ışıltıya sahip olanlardır. Kolay uygulanırlar ve çok abartı durmazlar. Günlük makyaj için en ideal olabilirler.

Jel aydınlatıcılar ıslak makyaj tekniği için kullanırlar, daha kalıcı özelliğine sahiplerdir.

Likit aydınlatıcılar tüm aydınlatıcılar arasında en yüksek pigmenti içerirler. Sezonun trend makyaj tekniği olan strobing için kullanıma en uygunlardır. Tene doğal ışıltı vermek istendiği zaman bir damla likit aydınlatıcı fondötenle karıştırılarak uygulanır. Bu akıllı dokunuşla genç doğal ve sağlıklı görünen tene ulaşmak çok kolay. Günlük makyaj için tam aranan bir şey! Tüm bu aydınlatıcıların görevi tenini daha güzel ve ışıltılı göstermektir. Sana en yakın olanı seç…


3 листопада 2020 р. 17:56
Halloween Makyajı İçin Neler Gerekir?

 Halloween makyajı için neler gerekir?

Bazı özel makyaj tarzları, düğün, yıl başı makyajı gibi özel renk tonları kullanmayı gerektirir. Ve kendi kurallarına göre uygulanırlar. Cadılar bayramı makyajı ise - bu tamamen serbest bir konu! Yaratıcılığa açık ve kuralların dışında! Yeni ve farklı makyaj denemek istiyordun hani. İşte sana güzel bir fırsat! Kendin sıfırdan görünümünü yaratabilirsin. Sevdiğin korku filmi kahramanı, özel bir karakter ya da hayvani yaratıklar bile olur. Genellikle Halloween makyajı için özel profesyonel malzemeler satılır. Ama tek seferlik alıp belki kullanır belki kullanmazsın. Sonra da belki raflarda tozlanırlar. Çılgın ve yaratıcı Halloween makyajı için günlük kullandığın makyaj malzemeleri bile uygundur aslında. Çok katmanlı uygulanmış kirpik maskarası mesela, ‘örümcek ayakları’ efekti yaratabilir, parlak kırmızı rujunla kan damlaları çizebilirsin. Siyah göz kalemini de hem ruj olarak kullanırsın hem de çatlaklar, örümcek ağı detayları gibi de kolayca yaratabilirsin. Eskiden aldığın ve kullanmadığın mesela, ten rengine yakışmayan, çok açık bir yüz pudrası... Onu da Halloween makyajında ölü ten yaratmak için akıllıca kullan: önce yüzüne hafif bir katmanla mavi far uygula, sonra da o açık pudrayı cömertçe yüzüne sür. Renkli göz kalemleri, glitter hepsi sana yardımcı olurlar! Önce nasıl bir makyaj yapacağına belirle, sonra da yaratıcılığa başla! Uyumlu saç modeliyle, kıyafetinle görünümünü tamamla! İyi eğlenceler!                   


27 жовтня 2020 р. 18:27
Bu sonbaharda  makyajın nasıl olmalı?
Bu sonbaharda makyajın nasıl olmalı? Her mevsimde çok farklı ve ayrı güzel görünmek isteriz. Sonbahar 2020 ‘de makyajımız nasıl olmalı acaba? Bugünkü trendler çok değişik ve tek makyaj seçeneği üzerinde odaklı değiller. Bu Sonbahar makyajımız hem parlak hem nude tonları içerebilir. Dudakta vurgulu makyaj ise sonbaharın olmazsa olmazı zaten. Ve parlak kırmızı tonlarda rujun yanında kahverengi, karamel ve mor tonlarda rujlar rahatça kullanılabilir. Soğuk hava ve rüzgar dudağımız için ek bakım ihtiyacı yaratabilir. O yüzden dudak bakım ürünleri, pantenol, besleyici yağlar, vitamin A,E vb.ler rujdan önce kullanmalı. Yanakta allık kullanmak her zaman gençlik ve sağlık göstergesi. Bu sezon allığın soğuk pembe tonlarını kullanmak da tercih edilebilir. Sonbahar havasına iyi uyar kesinlikle! Genellikle sonbaharda göz makyajı sıkıcı ve koyu renkli yapılır. Halbuki Sonbahar hiç de sıkıcı değil ve bu yıl makyaj sanatçıları değişik bir teknikle pastel tonlarda bir göz makyajı uygulamayı tavsiye ediyorlar. Mesela, parlak renkli far beyaz renkli farla karıştırılıp güzel pastel tonlarda bir far elde edilebilir. Bu sonbaharın en trendi far rengi gül kurusu ve çok açık mavi.
2 жовтня 2020 р. 18:36

MY REVIEWS

You haven't written any reviews yet