Kapat
Türkçe

User Page

NELER VAR

Sivilcelerini Sakla!

Sivilcelerini Sakla!

Öncelikle bilmen gerekir ki her sivilce diğer bir sivilceden farklıdır. Ve onu makyajla saklamak için çeşitli yöntemler vardır:

Büyük ve kırmızı sivilceler renkli kapatıcıyla saklanabilir. İlk katman olarak yeşil renk bir kapatıcı uygula, sonra da ince katmanla sarı.. Gizleme işini pudrayla tamamla.

Kabarcıklı olan sivilceler ise makyajla çok zor saklanır. Şekilli olduğu için hafif kapatıcı sivilceyi yeteri kadar gizlemez. O yüzden ilk önce yüzünü iyice temizle sonra tenini iyice kurut ve fondöteni uyguladıktan sonra yoğun etkili bir kapatıcı kullan. Bir kaç katman uygulamayı dene, ama her biri kuruduktan sonra. Ve sonunda pudrayla sabitle. Eğer tüm uğraşlarına rağmen sivilcen yeteri kadar gizlenmedi ise başka bir fikri dene: kabarcık olan sivilcenin üzerine koyu kahverengi ya da siyah kalemle bir nokta çiz. Ve sivilceni bene dönüştür.

Kuru sivilceleri gizlemeden önce onları yumuşatmaya çalış. Nemlendirici bir krem uygula, biraz bekle ve sonra da yoğun kapatıcıyla sivilceni gizle. Eğer böyle bir sivilcenin yanında kuru kabuk da varsa onu dezenfekte edilmiş cımbızla dikkatlice temizle.

Sivilceden kalan kahverengi izleri de yoğun kapatıcılığı olan pudrayla gizleyebilirsin. ...Ama tüm bu gizleme işi tabii ki geçici olarak sorunu çözer. İnatçı ve çoklu sivilcenin sebebi derinlerde saklıdır ve ancak bir cilt doktorunun çözebileceği bir şey olabilir. Onun dışında doğru cilt bakımı ve sağılıklı beslenme sana güzel bir cilt hediye ederler.


6 Ağustos 2020 Perşembe 10:48

MY REVIEWS

Metal Liquid Lip Colour / 01 Rosy Nude
29.01.2021 16:52
❤ Sevdim! Sevdim! Sevdim! ❤
Uygun fiyata çok kaliteli bir dudak parlatıcısı aldım! Rengi harika! Metalik dokusu acayip sevdim. Tam benlik. Night Out makyajım için kullanacağım bunu. 👌😉
29.01.2021 16:06
tam da kaşlarıma uydu! :)
Sevdim bu kalemi! Yumuşak kremsi dokusu var. Kalemin mat bitişiyle gerçekten doğal görünümlü kaş makyajı yapabildim.  Rengi 'Chocolate' - Buradan önerildi bana, sipariş ettim, geldi ve tam da kaşlarıma uydu! Bu tür ürünlerde kendine uygun rengi bulmak çok zor gerçekten. Özellikle pandemi döneminde. O yüzden renkli kozmetik önerilerimi hep buradan alıyorum ❤
Creamy Eye Treatment with Avocado
29.01.2021 15:49
bana uyar )
Yapısı ve nemlendiriciliği iyi. Çok sorunlu göz çevreniz yoksa gayet yeterli olur.
Sabah akşam cildimi temizledikten sonra uyguluyorum. Ne diyeceğim? Hafif yapılı bir göz kremi - bana uyar )
25.01.2021 17:11
Kullanımı çok kolay. Kokusu çok güzel :)
Bu çok eğlenceli bir allık serisi. Meyve kokulu ve renkler de harika. Ben MISSHA A'PIEU Juicy-Pang Water Blusher (PK01) kullandım. Bende tam olarak utanmış ya da güneşten hafif yanmış gibi durdu :) Benim suratımda çok kalıcı değildi. Ama kullanımı çok kolay ve kokusu çok güzel
MISSHA A'PIEU Baby Tone-Up Cream
25.01.2021 16:58
üründen çok memnun kaldım:)
Severek kullandığım bi krem yaklaşık 10 aydır kullanıyorum.  Bu ürün gerçekten çok basarili. Verdigi aydinlik hissine hayranım.
25.01.2021 16:45
Yaz kış kullanıyorum ben bu güneş kremi:)
Güneşe çıkmadan önce bu ürünü uyguluyorum. Hipoalerjenik bir yapıya sahiptir. Komedojenik değildir. Bu benim için çok önemli. Yağlı ve sivilceli bir cildim var. bu krem yüzüme bir ferahlık ve  parlaklık veriyor sanki. Ciltte yapış yapış bir his bırakmıyor. Yaz kış kullanıyorum ben bu güneş kremi.
25.01.2021 16:26
Tavsiye ederim.
Siyah noktalarıma ve sivilcelerime iyi geliyor. Ama düzenli kullanmak gerek . Önce bu ürünle cildimi temizliyorum sonra su bazlı bir temizleyici ile köpürtüp cildimi tekrar temizliyorum süperrr oluyor cildim :)