Закрити
Ukrainian

User Page

MY LOOKS

Hassas Cilt İçin Kozmetik Ürünlerin Seçimi

Hassas Cilt İçin Kozmetik Ürünlerin Seçimi

Hassas cilt her zaman kendine daha özel ilgi ister. Kendi hassasiyetine uygun kozmetik ürünlerin seçimini gerektirir.
Her zaman güneş koruyucu özelliklere sahip, hipoalerjenik olan, hassas tene uygun ürünler tercih edilmeli.
Suya dayanıklı kozmetik kullanmayın. Çünkü bu ürünlerin silinmesi zordur ve bu durum hassas tenler için fazladan tahriş demektir.
Kalıcı makyaj yaparken ağır sabitleyici spreyler yerine termal su kullanın. Termal suyu en son tüm yüzünüze püskürtün ve cildin emmesine izin verin. Cildinizin rahat etmesi için gün boyunca da termal su kullanabilirsiniz.

Hassas ciltlerde genel olarak mineral kozmetik tercih edin. Bu tür ürünler alerjiye meyilli ciltler için en güvenli olanlardır.

Göz çevrenizdeki hassas cilt için sert kalem veya ışıltılı göz farı kullanmaktan kaçının. En narin olanlar kremsi yapıdaki mat farlar ve yumuşak kajal eyelinerlardır.


2 вересня 2021 р. 16:49
Ilkbahar Makyajı Nasıl Olmalı


Ilkbahar Makyajı Nasıl Olmalı

İlkbahar ruhumuzu canlandırır. Eskisinden çok daha fazla süslenmek, güzel ve çekici görünmek isteriz. Peki 2021 makyaj trendleri bize ne diyor, nasıl görünmeliyiz?
Ten makyajında sade canlı ve parlak cilt görünümü ön plana çıkıyor. Pudrayı ve ağır bir fondöteni kullanmamalıyız.
Göz makyajında daha büyük, dikkat çekici gözler trendi olacaklar. İlkbahar konusuna gelince romantik bir makyaj hayal ediyoruz. Pembe tonlarda sedefli göz farıyla gözlerinizi vurgulayabilirsiniz.


5 березня 2021 р. 19:02
Mochi Skin Nedir?


Mochi Skin Nedir? 

Asya ülkeleri bize yeni cilt bakım trendleri sunmaya devam ediyorlar. Şimdi de, Kore’den ıslak cilt görünümü yerine, daha çok “glass skin” olarak bilinen Japonya’dan “mochi skin” trend durumda. Peki farkı neler? “Glass skin” daha çok ıslak parlaklığa sahip iken “mochi skin” ise içinden ışıltılı görünümlü ama dışında mat dokulu. Bebeksi, kadifemsi ve elastik dokuya sahip “mochi skin”, adını aslında Japon bir tatlıdan ilham alır.


5 березня 2021 р. 19:02
Yazın Fondöten Yerine Ne Kullanabilirim?

Yazın Fondöten Yerine Ne Kullanabilirim?

Sıcak havada ağır fondöten kullanmayı çoğu kişi sevmeyebilir. Ama mecbur olarak da uygularlar. Peki yazın fondöten yerine ne kullanabiliriz?

BB krem... Mesela fondötenden daha hafiftir ve gözenekleri kapatmayan bir özelliği vardır. SPF içerir ki bu yaz için olmazsa olmaz bir özellik daha.

Teint... Ultra hafif bir fondöten türü. Cilde nefes aldıran, yaz için karşı konulmaz derecede konforlu bir ürün.

Mineral pudra... Mineral pudra da zararlı güneş ışıklarından teni iyi korur. Minerallerin mikro partiküler parçacıkları güneş için doğal filtre sağlarlar. Karma, yağlı ve hassas cilde sahip olanlar için en uygun üründür.


14 липня 2020 р. 10:04

MY REVIEWS

beğendim!
Çok hafif bir ürün. Yapış yapış değil. Cilde aydınlanmış bir görünüm veriyor. Asla kireç beyaz gibi durmuyor.  
Bu boy için fiyat biraz yüksek bence ve çok çabuk bitiyor. Onun dışında sevdim 👍
16.02.2021 15:12
etkili bir ürün
Bu markanın ürünlerini beğeniyorum;)
"MISSHA Black Ghassoul Tightening Mask" MYELECTA önerdi bana. Ve ürünü inanarak aldım. Normalde fazla yoğun sivilcelerim yok, ama  her zaman 1-2 tane büyük kırmızı olur. Ve bu ürünü kullandığımdan beri ilk sefer yüzümde sivilce hiç çıkmadı. Gözenekleri iyi temizliyor. Cildim gerçekten güzel oldu! Teşekkürler:)
16.02.2021 14:48
memnunum:)
Nemlendirmesi güzel. Hafif kalın bir yapısı var. Kapatıcıdan önce bu göz kremini uyguluyorum ve makyajım daha iyi duruyor.
16.02.2021 14:35
Iyi
çok iyi bir ürün. Aninda emilen bir yapisi var. Kullanımı çok rahat. Kokusu ve nemlendirmesi yeterli. Hem yaz hem kiş kullanabilir.
16.02.2021 14:14
tekrar tekrar alacağım bir kapatıcı
Tek kelimeyle HARİKA!
Farklı tonları yok acaba bana uyar mı düşünüyordum baştan. Yine de aldım ve sürdükten sonra cildim ile aynı renk oldu. Çok doğal durdu. Hafif yapili ve sürümü çok kolay. Sivilcelerimin üzerine uyguluyorum ve gerçekten güzel kapatıyor.
16.02.2021 13:56
iyi bir ürün
Öncelikle ürünün tasarımı çok beğendim. Uygulaması çok kolay oluyor. Ayrıca metal ucu kullanarak göz bölgesine masaj da yapabilirim. Cildim doğal parlaklık kazandı. Nemlendirmesi de güzel.
Latex Shine Lip Lacquer / 12
11.01.2021 19:36
Güzel bir parlatıcı
Fiyat / kalite performansını yakalayan en iyi parlatici bu bence. Rengi ve yapısı güzel. Akmıyor. Dudağıma yapışkan his bırakmadı. Alınabilir bir ürün.
11.01.2021 19:27
Kalıcı ve rengi harika!
Bu ürünün rengi ve kokusunu çok beğendim. Tint çok doğal duruyor. Ve gerçekten kalıcı. Bundan sonra günlük makyajım İçin bu ürün ilk tercihim!
MISSHA A'PIEU Baby Tone-up Skin
10.08.2020 15:42
beğendim
Nemlendirmesi ve aydınlık hissi güzel olan bir tonik. Aydınlık vermesi için bile tekrar tekrar alınır.
Intense Natural Lip Perfector
10.08.2020 15:25
biricik aşkım :)
Çok pahalı olmasına rağmen bitince de yenisini alacağım, çünkü hayatımda gördüğüm en güzel dudak ürünü. gerçekten ipeksi yapıyor dudağı ve rujdan önce iyice nemlendiriyor ama yağlı bir görüntü vermiyor rujun altında.